Strona główna / Świetlice / Prostynia


Prostynia

Świetlica w Prostyni położona jest w centralnej części pięknie położonej wsi wśród lasów przy rzece Drawa. Świetlica w tej miejscowości spełnia wszystkie funkcje kulturowo- użytkowe. Jest miejscem spotkań mieszkańców podczas realizacji zajęć świetlicowych realizowanych przez MGOK w Kaliszu Pomorskim. Po za cyklicznymi, planowanymi zajęciami odbywają się tu także warsztaty rękodzielnicze, historyczne, przyrodniczo- edukacyjne, animacyjne, integracyjne, art- terapeutyczne i wiele innych. Dzięki realizacji projektów i pozyskiwaniu dodatkowych funduszy w świetlicy pojawiają się wystawy, imprezy okolicznościowe, koncerty lokalnych zespołów oraz małe przedstawienia teatralne. Szczególny czas zajęć realizowanych w świetlicy skupia się w okresie trwania wakacji i ferii zimowych. Wieś dzięki swojemu położeniu jest często odwiedzana przez turystów i byłych mieszkańców, którzy także chętnie przyłączają się do realizowanych w świetlicy projektów. Ponadto mieszkańcy poprzez inicjatywy świetlicy włączają się w działania gminne a nawet powiatowe. Uczestniczą w konkursach, imprezach kulturalnych i współtworzą społeczne inicjatywy.
Zabawy podwórkowe
2021-04-25 14:14:26
Witajcie! Na podwórku robi się coraz cieplej. Słoneczko wydziela nam siebie ale gdy nie ma zbyt mocnego wiatru można spędzać już wiele czasu na podwórku. Dlatego proponuję dziś wyjść z domku i wziąć udział w super zabawie!

Wszyscy indywidualnie na swoich podwórkach mogę pobawić się w niżej zaproponowane gry podwórkowe a zdjęcia przesłać na naszą wspólną grupę bądź wstawić jako komentarz pod postem! Zawsze w tego typu grach i zabawach podwórkowych jest mnóstwo śmiechu! A przy okazji zdrowy ruch! Polecam do zabawy zaprosić rodziców, opiekunów czy starsze rodzeństwo. Zabawy można modyfikować. Ile nas jest tyle wersji mogło kiedyś powstać. A może znacie inne zabawy podwórkowe? To dopiero początek. Przecież znamy takich zabaw wiele więcej!

1. Klasy ( rysunek )
Rzucamy kamykiem na poszczególne pole. Po kolei pokonuje się następne poziomy skacząc na 1 nodze. “Skucha” jest wtedy, gdy skaczące dziecko nadepnie na linię, podeprze się lub pomyli kroki.

foto

2. Berek
Dziecko dotknięte przez berka zostaje “zaczarowane”, staje ono z szeroko rozstawionymi nogami i może zostać “oczarowane” przez inne dziecko, które pod nim przejdzie. Jeśli dziecko uciekające przed berkiem zdąży kucnąć, jest uratowane.Gra kończy się, kiedy berek zaczaruje wszystkie osoby.

3. Baba Jaga patrzy!
Baba Jaga stoi plecami do dzieci, a w tym czasie reszta grupy biegnie w jej kierunku. Na słowa: "Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!" dziecko będące Babą Jagą odwraca się, a dzieci zastygają w bezruchu. Jeśli ktoś się poruszy, wraca na start. Wygrywa dziecko, które najszybciej dotrze do stanowiska Baby Jagi.

4. Kapsle.
Zwane także wyścigiem pokoju. Kapsle przemieszcza się pstryknięciami po torze narysowanym kredą lub patykiem, a im dłuższy i bardziej skomplikowany tor, tym lepsza zabawa. Kapsel nie może wyskoczyć poza linię.

5. Kolory.
Uczestnicy stoją w kręgu i rzucają piłkę, wypowiadając nazwy kolorów. Gdy padnie kolor czarny, osoba łapiąca nie powinna złapać piłki. Są za to określone kary: gracz kolejno klęka na jedno kolano, dwa kolana, siada, a potem odpada (może się uratować, kiedy złapie piłkę).
WSTECZSTRONA GŁÓWNA

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6, 78-540 Kalisz Pomorski
tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: sekretariat@mgokkp.pl
© 2005-2024 MGOK